Poli Iași – Dinamo: 2-1 în Liga 1

Dinamo a fost invinsă cu 2-1 în deplasare la CSM Poli Iași, în etapa a 6-a a Ligii I, într-un meci încins, în care care ambele echipe terminat în 10 și moldovenii au revenit de la 0-1 și au înscris golul victoriei în minutul 94.

Nemec a deschis scorul încă din minutul 9 din centrarea lui Anton, apoi Kizito a egalat în minutul 80 și Jo Santos a adus victoria iesenilor în prelungiri cu un șut din mijlocul careului, la o greșeală a lui Hanca.
În minutul 74, de la Dinamo a fost eliminat Ionuț Nedelcearu pentru al 2-lea cartonaș galben, iar în minutul 85 a fost trimis la vestiare și Kamer Qaka de la Poli Iași, tot după primirea celui de-al 2-lea galben.

Dinamo este pe locul al 6-lea, cu 9 puncte, urmată de Poli Iași pe 7, cu 8 puncte.

Tot duminică seară, FC Botoșani a bifat prima înfrângere după 5 etape, invinsă în deplasare la CSU Craiova, scor 1-0. Golul a fost marcat de Zlatinski în minutul 79.

Oltenii au urcat pe locul al 3-lea cu 12 puncte, iar FC Botoșani a căzut de pe prima poziție depășită de CFR Cluj, care are tot 13 puncte și va juca luni seară la Sepsi Sfântu Gheorghe, de la ora 21:00, în încheierea rundei. În penutima partidă, de la ora 18:30, Gaz Metan Mediaș merge la FC Voluntari.