Paris Saint-Germain, eliminată din optimile Ligii Campionilor. Bayern – PSG: 2-0 | AUDIO

Liga Campionilor rămâne doar un vis pentru Paris Saint-Germain. Messi și Mbappe au fost eliminați aseară de Bayern Munchen, în meciul decisiv din optimi. S-a calificat în sferturi și AC Milan, după o pauză de 11 ani.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

2-0 este scorul cu care nemții de la Bayern au câștigat returul contra francezilor de la PSG, grație golurilor marcate de Choupo-Moting în minutul 61 și Gnabry în minutul 90. Bavarezii câștigaseră și meciul tur, cu 1-0.

Astfel, echipa lui Messi, Neymar și Mbappe a ratat calificarea în sferturi. Deși a remizat cu Tottenham, AC Milan s-a calificat în sferturile de finală, ajutată fiind și de victoria cu 1 la 0 din tur. Tottenham a ramas și în 10 oameni în ultimul sfert de oră după ce Romero a primit al doilea galben.

Italienii ajung astfel în sferturi după o pauză de 11 ani.

Celelalte două echipe deja calificate sunt Benfica și Chelsea.

Sursa foto: Unsplash / Emilio Garcia