Pandurii pierde 0-3 la “masa verde”, după refuzul jucătorilor de a disputa repriza secundă la Târgu Mureș

Pandurii Târgu Jiu a pierdut cu 0-3 la “masa verde” meciul cu ASA Târgu Mureș, oprit după prima repriză în etapa a 21-a a Ligii Întâi.

Comisia de Disciplină a dat verdictul în cazul partidei din data de 18 decembrie și a decis totodată că formația gorjeană va fi penalizată cu trei puncte în clasament și va trebui să plătească o amendă de aproximativ 25.000 de euro.

Jucătorii de la Pandurii au refuzat să mai iasă pe teren pentru repriza secundă a partidei de la Târgu Mureș, din cauza terenului înghețat. Gazdele conduceau cu 2-0 la pauză iar arbitrul Marius Avram a fluierat finalul meciului după ce a așteptat timp de trei minute la centrul terenului, alături de jucătorii de la ASA.