Confidenţialitate


Panathinaikos Atena, la un pas de faliment


Panathinaikos Atena, la un pas de faliment

Una dintre cele mai titrate echipe de fotbal din Grecia, Panathinaikos a fost penalizată cu 9 puncte în clasament și ar putea fi retrogradată, din cauza datoriilor imense.

Federația elenă anunță că formației ateniene i-au fost retrase câte 3 puncte pentru cei 3 foști jucători ai ei cărora nu le-a achitat salariile: Michael Essien, Sebastian Leto, Joze Nicolas.

În cazul în care până la sfârșitul săptămânii nu le va plăti datorille sau nu va ajunge la un acord cu ei pentru eșalonarea plăților, Panathinaikos va fi trimisă în liga a 2-a, pentru prima oară în istoria clubului.

Săptămâna trecută gruparea mai pierduse 3 puncte din cauza sumelor restante către alt fost fotbalist, Jens Wemmer.

Echipa a adunat datorii totale de peste 60 de milioane de euro, iar lotul actual de jucători nu s-a mai prezentat la antrenamente, fiindcă nu s-au mai plătit salariile de câteva luni.

Panathinaikos Atena, la care au evoluat și românii Dănuț Lupu și Lucian Sînmartean, a intrat în criză după ce patronul clubului, armatorul Giannis Alafouzos a oprit toate investițiile.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”