Confidenţialitate


O noua acuzatie pentru primarul Constantei


După 20 de minute, a ieșit de la audieri și a declarat că i s-a adus la cunoştinţă o nouă acuzaţie: abuz în serviciu. Și aceasta pentru că nu a suspendat din funcţie patru angajați ai primăriei trimişi în judecată în dosarul privind atribuirea nelegală de terenuri.

Doar unul din cei 4 funcționari mai lucrează în prezent, a spus Radu Mazăre.

În ultimele zile, procurorii DNA au făcut percheziiții la Primăria Constanța și la sediilor unor firme care au avut contracte încheiate cu municipalitatea.


Ultimele stiri
Cum sprijină ENGIE companiile în tranziția către energie verde, într-un context energetic tot mai complex (P)

Ziua Iei, sărbătorită astăzi în muzeele din întreaga țară prin expoziții dedicate portului tradițional | GALERIE FOTO

Vaslui: Accident la trecerea de cale ferată din Tutova. Un autotren s-a ciocnit cu un tren InterRegio

Germania: traficul feroviar a fost „paralizat” din cauza unei probleme tehnice la sistemele de radiocomunicații | AUDIO

5 tipuri de polistiren disponibile la MatHaus și ce trebuie să știi despre ele (P)

Tribunalul București judecă astăzi contestația lui Ciprian Ciucu față de controlul judiciar dispus de DNA | AUDIO

Arad: cinci angajați ai CFR, reținuți de anchetatori după ce ar fi furat combustibil dintr-un depou din zona…

Iaşi: Aproximativ 50 persoane, evacuate din Palas Campus după izbucnirea unui incendiu la o cafenea

Evaluare Națională 2026. Elevii susțin astăzi proba la Matematică | AUDIO

Rusia este pregătită să revină la masa negocierilor cu Ucraina, pe baza acordurilor de la Anchorage și Istanbul,…