Confidenţialitate


O maşină a intrat într-o poartă din faţa Guvernului


Incident aseară în Piața Victoriei. O maşină a intrat într-o poartă din faţa Guvernului, după ce a trecut printre cei 40 de protestatari aflaţi în zonă. Nimeni nu a fost rănit. Poliţiştii nu au stabilit dacă femeia, care era singură în maşină, a intrat intenţionat în gardul Palatului Victoria sau accidental.

Potrivit martorilor, autoturismul venea dinspre Şoseaua Kiseleff şi avea avariile pornite, când a venit spre insula unde se aflau protestatarii.
Șoferița i-ar fi evitat, după care s-a îndreptat către sediul Executivului, intrând în plin, însă cu viteză redusă şi fără să frâneze, în poarta metalică a clădirii.


Ultimele stiri
Live Text. A început votul pentru Guvernul Veștea. Premierul desemnat: Avem nevoie urgentă de stabilitate. Mesajul lui George…

Aritmetică parlamentară complicată pentru Adrian Veștea, după ce parlamentarii AUR au părăsit sala | AUDIO

Parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului Veștea. Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită”

Guvernul a încheiat negocierile cu Comisia Europeană privind modificarea PNRR. Bolojan: „Există încă un risc de pierdere de…

Învestirea Guvernului Veștea, în linie dreaptă. Urmează ședința plenului reunit

Relația politică dintre PSD și AUR alarmează instituțiile europene. Daniel Buda: „Unul dintre cele mai periculoase momente de…

Alexandru Rogobete urmează să se întoarcă la șefia Ministerului Sănătății. Ce măsuri propune | AUDIO

Marian Neacșu, despre negocierile dintre Veștea și Simion: Cred că este o decizie corectă

Peiu anunță că se retrage din conducerea AUR dacă Simion decide să voteze învestirea Guvernului Veștea:

George Simion, după întâlnirea cu premierul desemnat: Suntem dispuși să facem eforturi. Condiția impusă președintelui