Confidenţialitate


O doctoriță de la Spitalul din Medgidia a fost bătută de trei femei. Agresoarele și-au petrecut noaptea în arest | VIDEO


O doctoriță de la Spitalul din Medgidia a fost bătută de trei femei. Agresoarele și-au petrecut noaptea în arest | VIDEO

Sursa foto: Shutterstock

Trei femei din Medgidia au fost reținute, din dispozitia procurorului, după ce au amenințat și au bătut un medic de la Urgența Spitalului Municipal Medgidia.

Ele vor fi prezentate instanței cu propunerea de arestare pentru savarsirea infractiunilor de ultraj si tulburarea ordinii și liniștii publice.

Polițiștii din Medgidia au fost alertați inainte de miezul nopții că la Urgența Spitalului Municipal este mare scandal, o doctoriță era în pericol.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

O femeie de 41 de ani și fiicele ei de 20, respectiv 21 de ani, nervoase, țipau la medicul de gardă, o îmbrânceau violent și o loveau, zgâriindu-i fața cu unghiile. Doctorița a reușit la un moment dat să scape de agresoare și s-a baricadat intr-o cabină.

Polițiștii au aflat la scurt timp, din cele povestite de martori dar și cu ajutorul imaginilor de pe camerele de supraveghere, că cele trei femei au ajuns la spital cu partenerul uneia din fete, caruia i se facuse rau acasă.

După investigațiile medicale, doctorita de gardă i-a facut o perfuze cu glucoză. Tanarul și-a revenit dar femeile, supărate că nu i s-a prescris tratament medical au atacat-o pe doctoriță. Agresoarele și-au petrecut noaptea in Arestul Politiei, urmând să fie prezentate instantei cu propunerea de arestare.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”