Confidenţialitate


Nicuşor Constantinescu, fost președinte CJ Constanța, audiat într-un dosar legat de Herghelia Mangalia


Nicuşor Constantinescu, fost președinte CJ Constanța, audiat într-un dosar legat de Herghelia Mangalia

Fostul preşedinte al Consiliului Judeţean  Constanţa, Nicuşor Constantinescu este audiat la Direcţia Naţională Anticorupţie, într-un dosar cu privire la Herghelia Mangalia.

Nicușor Constantinescu este în prezent încarcerat la Penitenciarul Poarta Albă.

Nicușor Constantinescu a declarat, la intrarea în sediul DNA Constanța, că este vorba de un nou dosar, făcut de “aceeaşi poliţie politică DNA – SRI”.

El a precizat, într-un mesaj pe Facebook, că “a fost chemat fără citaţie la audieri” în dosarul “Herghelia Mangalia”.

Nicușor Constantinescu spune că e nevinovat. El adaugă că în acest dosar ar mai fi vizat fostul primar Radu Mazăre.

Fostul preşedinte al CJ Constanţa, Nicuşor Constantinescu, a fost condamnat în mai multe dosare penale instrumentate de procurorii anticorupţie.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.
  • Sonia Teodoriu

Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”