Nicio victorie duminică în Liga 1

Astra a reusit in fata lui FC Viitorul acelasi scor ca in Europa League, contra lui West Ham United: 2-2. In etapa a 4-a a Ligii Intai, giurgiuvenii au deschis scorul prin Gaman si au fost egalati inaintea pauzei dupa o reusita a lui Cernat. Budescu a readus avantajul in minutul 80, insa tot Cernat a inchis tabela prelungiri cu un gol marcat cu capul.

Tot duminica, vicecampioana ASA Targu-Mures a remizat si ea, 0-0, acasa, cu CS Universitatea Craiova.

Meciul a inceput cu o intarziere de 7 minute din cauza unei pene de curent. Antrenorul oltenilor – Sorin Cartu spune ca mai multi jucatori ai sai au avut probleme digestive in ziua meciului si crede ca gruparea din Banie are si ghinion si de aceea n-a bifat nicio victorie de la startul sezonului.

De partea cealalta, tehnicianul muresenilor – Vasile Miriuta e de parere ca ASA ar fi putut castiga daca portarul Craiovei – Cristian Balgradean nu avea o evolutie de exceptie, insa se bucura ca echipa lui a ramas neinvinsa dupa 4 etape.

Runda se va incheia luni, cu un meci care va incepe la ora 21:00, intre doua vechi rivale din Liga Intai: Dinamo si ACS Poli Timisoara.