Confidenţialitate


Nereguli descoperite la ISU București după accidentul din zona Obor


Nereguli descoperite la ISU București după accidentul din zona Obor

Ancheta efectuată la Inspectoratul bucureştean pentru Situaţii de Urgenţă după un recent accident de circulaţie a scos la iveală nereguli în serie.

La 7 noiembrie, o tânără a murit arsă, iar sora acesteia a fost grav rănită după ce maşina în care se aflau a lovit un alt autoturism în zona Obor. Cele două maşini au luat foc în urma impactului. Incendiul s-a extins la alte două vehicule parcate în zonă.

Prim adjunctul IGSU, Cristian Radu, admite că s-a pierdut timp preţios în evaluarea medicală şi evacuarea victimelor de la fața locului. Martorii au reclamat modul deficitar de intervenție.

În plus, pompierii şi echipajul SMURD au ajuns cu întârziere din cauza telefonistului de la unitatea de intervenţie din strada Morarilor.

Pe lângă acesta, sancţionaţi vor mai fi comandanţii echipajelor şi seful dispozitivului de intervenţie.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”