Nationala feminina de handbal a fost eliminata de la CE din Serbia

Nationala feminina de handbal a pierdut si ultimul meci din grupele principale la Campionatul European din Serbia si a ratat sansa de a termina competitia intre primele 6 echipe.

Fetele pregatite de Gheorghe Tadici au cedat cu 23-25 in fata Germaniei la Novi Sad, intr-o sala aproape goala. Nemtoaicele nu au avut probleme in a controla partida de la un capat la altul si au condus la pauza cu 16-9. In partea a 2-a Romania a jucat si mai slab si a fost condusa la 8 goluri. Adriana Tacalie a fost eliminata cu cartonas rosu direct in minutul 40, iar cele mai multe goluri ale echipei ‘tricolore’ le-a inscris Clara Vadineanu: 7. Romancele si-au astfel incheiat parcursul la Europenele de Handbal feminin din Serbia, competitie a carei finala se va juca duminica.