Moment șocant la Wimbledon: adversara Soranei Cîrstea a suferit o accidentare gravă

Sorana Cîrstea a ajuns în turul al treilea la Wimbledon după ce adversara ei din runda secundă, Bethanie Mattek-Sands, a abandonat în urma unei accidentări grave.

Jucătoarea americană a alunecat lîngă fileu și a rămas prăbușită pe teren, ținîndu-se de genunchiul drept și strigînd după ajutor. Sorana a sărit imediat să o ajute și a părut extrem de afectată, atunci cînd a ajuns în apropierea americancei.

Mattek-Sands a fost scoasă cu targa de pe teren. Momentul de panică s-a produs în setul decisiv al partidei, în primul game, la scorul de 30-15 în favoarea româncei. Bethanie Mattek-Sands cîștigase primul set la 4 iar Cîrstea egalase după ce s-a impus la tie-break în actul secund.