Confidenţialitate


Meciuri grele pentru Naționala U21 la EURO 2021 | AUDIO


Meciuri grele pentru Naționala U21 la EURO 2021 | AUDIO

În fotbal, România prinde cea mai grea grupă de la EURO U21 de anul viitor. Printre adversarele naționalei de tineret sunt Germania și Olanda.

Naționala de Tineret se va confrunta cu fostele deținătoare ale trofeului, Germania și Olanda, dar și cu țara gazdă, Ungaria.

Tragerea la sorți pentru turneul final al Campionatului European de Fotbal U21 de anul viitor s-a desfășurat la Nyon fără participarea delegațiilor țărilor calificate, fiind transmisă online.

Pentru prima, Campionatul European U21 are la start 16 echipe. Totodată este găzduit de două țări, Ungaria și Slovenia.

In Grupa B  se vor înfrunta Slovenia, Spania, Cehia și Italia.

In Grupa C – Rusia, Islanda, Franța și Danemarca.

Iar în ultima grupa, D – Portugalia, Croația, Anglia și Elveția.

Meciurile din grupe vor fi între 24 și 31 martie. Cele 8 echipe calificate în fazele eliminatorii se vor confrunta între 31 mai-6 iunie.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.
  • Mihai Bucureșteanu

Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”