Marian Drăgulescu – bronz la Cupa Mondială de la Doha

Marian Drăgulescu este în formă înaintea Campionatelor Europene de la Cluj. Gimnastul român a cucerit medalia de bronz la Cupa Mondială de la Doha, la unul dintre aparatele lui preferate: solul.
“Veteranul” de 36 de ani – de 8 campion mondial de 9 ori european, a fost depășit de un adversar din Taiwan și altul din Kazahstan. Drăgulescu va mai evolua sâmbătă și în finala de la sărituri.

În concursul feminin din Qatar, România va fi reprezentată doar de Cătălina Ponor, la bârnă. În urmă cu o săptămână, într-o altă etapă de Cupă Mondială, organizată la Baku, ea a câștigat medalii de aur la bârnă și la sol. Deasemenea, în altă competiție pregătitoare a europenelor – cea de la Saint Etienne, va concura în acest weekend și Larisa Iordache. Campionatele Continentale de Gimnastică de la Cluj vor avea loc între 19 și 23 aprilie.