Confidenţialitate


Marcelo Bielsa va fi antrenorul lui Radu Ştefan la Lazio


Marcelo Bielsa va fi antrenorul lui Radu Ştefan la Lazio

Tehnicianul argentinian a ajuns la un acord cu clubul din capitala Italiei, pentru un contract pe un sezon, cu opțiune de prelungire pe încă unul.

În vîrstă de 60 de ani, Bielsa va primi un salariu anual de 2.8 milioane de euro, susține Gazzetta dello Sport. Potrivit sursei citate, înțelegerea a fost semnată deja iar prezentarea oficială va avea loc zilele următoare.

Adus de Lazio în locul lui Stefano Pioli, Marcelo Bielsa a pregătit-o cel mai recent pe Olympique Marseille. Selecționer al Argentinei în perioada 1998-2004, el a mai condus naționala statului Chile și a mai trecut în carieră pe la Espanyol Barcelona sau Athletic Bilbao.

Sezonul trecut Lazio a terminat pe locul 8 în Serie A.

 

foto: telegraph.co.uk


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”