Confidenţialitate


MAI: A fost cea mai linistita campanie din ultimii ani


În ultima zi a campaniei electorale, Ministerul de Interne trage linia și concluzionează: a fost cea mai liniștită campanie din ultimii ani.

Nu au lipsit incidentele, dar, în general, a fost vorba de distrugerea unor panouri cu mesaje electorale.

Ministrul de Interne, Gabriel Oprea, le-a cerut prefecților să ia toate măsurile pentru cA primul tur al alegerilor să se desfășoară fără incidente.

Ministrul de Interne a precizat în ce condiții pot vota bolnavii sau cei aflați în arest la domiciliu. În plus, Birourile de Evidență a Persoanelor vor fi deschise sâmbătă și duminică pentru eliberarea actelor.


Ultimele stiri
Guvernul Veștea, respins la votul de învestire din Parlament. Au fost doar 189 de voturi „pentru” | VIDEO

Adrian Veștea, după ce Guvernul său nu a trecut de votul Parlamentului: „Rămân convins că responsabilitatea trebuie să…

Guvernul a alocat 32 de milioane de lei pentru asigurarea continuității alimentării cu apă potabilă în județul Prahova

Aritmetică parlamentară complicată pentru Adrian Veștea, după ce parlamentarii AUR au părăsit sala | AUDIO

Parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului Veștea. Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită”

Guvernul a încheiat negocierile cu Comisia Europeană privind modificarea PNRR. Bolojan: „Există încă un risc de pierdere de…

Învestirea Guvernului Veștea, în linie dreaptă. Urmează ședința plenului reunit

Relația politică dintre PSD și AUR alarmează instituțiile europene. Daniel Buda: „Unul dintre cele mai periculoase momente de…

Alexandru Rogobete urmează să se întoarcă la șefia Ministerului Sănătății. Ce măsuri propune | AUDIO

Marian Neacșu, despre negocierile dintre Veștea și Simion: Cred că este o decizie corectă