Confidenţialitate


Lucian Sânmărtean este noul manager al naționalelor de juniori


Lucian Sânmărtean este noul manager al naționalelor de juniori

Încă un fost internațional a fost cooptat în staff-ul Federației Române de Fotbal.

Lucian Sânmărtean va fi noul manager sportiv al loturilor naționale de juniori.

Directorul tehnic al forului, Mihai Stoichiță a declarat la Digisport că acestuia i s-au acordat aceleași șanse ca lui Adrian Mutu sau Mirel Rădoi, fiindcă s-a declarat dornic să ajute la formarea noilor generații.

În vârstă de 38 de ani, Lucian Sânmărtean și-a încheiat cariera de fotbalist în această vară.

El a evoluat la Gloria Bistrița, Panathinaikos Atena, FC Utrecht, Vaslui, FCSB, Pandurii, FC Voluntari, și la Al-Ittihad și Al-Taawoun, în fotbalul arab.

A fost cel mai bun jucător român în 2014 iar la echipa națională a adunat doar 21 de selecții în 16 ani, mai ales din cauza accidentărilor dese.


Ultimele stiri
Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles