Liverpool, Barca și PSG – fără victorii în Liga Campionilor

FC Barcelona și Paris Saint-Germain au scos doar remize, iar FC Liverpool a fost învinsă, în etapa a 4-a a grupelor Champions League.

În confruntarea cu Inter Milano, Barca a deschis scorul prin brazilianul Malcom abia în minutul 83, iar Mauro Icardi a egalat pentru Inter în minutul 87. Catalanii s-au calificat însă în optimi cu acest egal.

Și PSG a înscris prima la Napoli, prin Juan Bernat, în prelungirile primei părți, apoi Lorenzo Insigne a marcat din penalty în minutul 63. Și meciul tur s-a terminat la egalitate, 2-2.

FC Liverpool, finalista ediției trecute, a fost învinsă clar de Steaua Roșie, în Serbia, scor 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Milan Pavkov în prima jumătate de oră. Pentru englezi este al 2-lea eșec, iar gruparea din Belgrad a bifat prima ei victorie în grupe.

Tot marți seară, FC Bruges a surclasat-o cu 4-0 pe AS Monaco, la Monte Carlo, Atletico Madrid s-a impus cu 2-0 în fața Borussiei Dortmund, iar Tottenham a obținut o victorie de senzație, după ce a fost condusă de PSV Eindhoven din minutul 2, Harry Kane reușind o “dublă” în minutele 78 și 89.

Deasemenea, FC Porto a depășit-o clar pe Lokomotiv: 4-1, după ce câștigase și la Moscova cu 3-1, iar Schalke 04 a trecut cu 2-0 de Galatasaray.