Liga Campionilor: FC Barcelona și Dinamo Kiev, învinse la scor

În meciurile din etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor la fotbal, Bayern a dispus de Dinamo Kiev cu 5-0, la Munchen.

FC Barcelona a fost întrecută la scor de forfait (3-0) de Benfica, la Lisabona.

Dacă în Serie A, Juventus a avut un debut dificil de sezon, în schimb are un parcurs perfect în Liga Campionilor, competiţie în care a învins-o pe deţinătoarea trofeului, Chelsea, cu 1-0, la Torino, notează Agerpres.

Cristiano Ronaldo a adus victoria formaţiei Manchester United, 2-1 cu Villarreal, printr-un gol marcat în minutele adiţionale (90+5).

Zenit Sankt Petersburg a obţinut cea mai clară victorie a sa în Liga Campionilor, 4-0 cu Malmoe FF, dar oaspeţii au jucat aproape o repriză în inferioritate numerică.

Atacantul german de origine română Karim Adeyemi a marcat ambele goluri ale lui RB Salzburg, care a învins campioana Franţei, OSC Lille, cu 2-1.