Liga 1: FCSB – Chindia, 3-2

FCSB a învins Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2 (0-2) duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci disputat cu porţile închise din etapa a 26-a a Ligii 1 de fotbal.

Oaspeții au avut un debut de meci formidabil şi conduceau cu 2-0 în min. 21, prin golurile marcate de Daniel Popa şi Mihai Butean.

FCSB a reuşit o revenire spectaculoasă în repriza a doua, marcând prin Darius Olaru şi prin Valentin Gheorghe, care a reușit o dublă.

Roș-albaștrii mai marcat o dată, prin Ianis Stoica pe final de meci, dar reuşita sa a fost anulată pentru henţ.

FCSB a ajuns la 19 meciuri consecutive fără înfrângere, 15 victorii şi 4 egaluri.

Chindia era neînvinsă de cinci etape, în care avea două victorii şi trei egaluri.

În tur, FCSB s-a impus cu 1-0.

Dinamo a obținut un punct dramatic la Arad, cu UTA, în remiza albă (0-0). Echipa bucureșteană a încheiat meciul în 10, dar a reuşit să plece neînvinsă de la Arad, profitând de jocul foarte slab al echipei gazdă.

Tot duminică, FC Argeş a trecut de CS Mioveni cu 1-0.

Luni, FC Botoşani și Academica Clinceni se duelează de la ora 17.00.

Mai apoi, Universitatea Craiova și FC U Craiova se confruntă de la ora 19 și 55 de minute.