Legia Varșovia – Real Madrid 3-3 in Liga Campionilor

Deținătoarea trofeului a deschis scorul în Polonia din primul minut de joc, prin Bale, cu un vole senzațional din afara careului iar Benzema a făcut 2-0. Legia a revenit spectaculos și a ajuns să conducă cu 3-2 în minutul 83, toate golurile cu șuturi de la distanță,  dar Kovacic a egalat repede. Meciul s-a jucat fără spectatori.
Borussia Dortmund a învins-o între timp cu 1-0 pe Sporting Lisabona și și-a asigurat deja prezența în șaisprezecimile de finală.
Juventus a fost egalată în minutul 85 de Olympique Lyon după ce Higuain a deschis scorul din debutul mecilului de la Torino, 1-1. FC Sevilla – Dinamo Zagreb 4-0 este celălalt rezultat din grupă.
AS Monaco s-a impus cu 3-0 în fața lui CSKA Moscova, cu toate golurile marcate în prima repriză iar Bayer Leverkusen a câștigat surprinzător la Londra, 1-0 cu Tottenham. Grupa este complicată: Monaco are 8 puncte, Leverkusen 6 iar Tottenham 4.
Campioana Angliei, Leicester City rămâne neînvinsă în grupa G, a remizat 0-0 la Copenhaga iar FC Porto a trecut cu 1-0 de FC Bruges care are înfrângeri pe linie.