Juventus – Real Madrid: 0-3 în Liga Campionilor (VIDEO)

Real Madrid și-a asigurat în mare măsură calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins-o cu 3-0 în deplasare pe Juventus Torino, în prima manșă a sferturilor.

Cel mai bun de pe teren a fost încă odată Cristiano Ronaldo, care a deschis scorul în minutul 3 din pasa lui Isco, apoi l-a învins din nou pe Gianluigi Buffon în minutul 64, trimițând mingea în poartă dintr-o foarfecă spectaculoasă.

Tabela a fost închisă de Marcelo în minutul 72 din pasa aceluiași Ronaldo, după ce Juve rămăsese în 10 din minutul 66, când Paulo Dybala a primit al 2-lea cartonaș galben. Returul se va juca săptămâna viitoare pe Santiago Bernabeu.

În cealaltă partidă a serii, Bayern Munchen a învins-o cu 2-1 pe FC Sevilla, în Spania.

Ibericii au deschis scorul în minutul 31 prin Sarabia, Jesus Navas a trimis apoi balonul în propria poartă, iar victoria nemților a fost adusă de Alcantara în minutul 68.