Infringere pentru Chelsea inaintea dublei cu Steaua

Echipa lui Rafa Benitez a cedat 0 la 2, dupa ce a incasat ambele goluri in repriza secunda. Yaya Toure a finalizat la capatul unei actiuni personale in minutul 63 iar pe final a inscris si Tevez, cu un sut de la aproximativ 20 de metri. La 0-0, Chelsea a avut un penalty, ratat insa de Lampard.

Londonezii au inceput cu Petr Cech in poarta; Ashley Cole, Luiz, Cahill si Ivanovic in aparare; Hazard, Lampard, Mikel si Ramires la mijloc iar in atac Juan Mata l-a sustinut pe senegalezul Demba Ba. Pe parcurs au mai intrat Fernando Torres, Moses si brazilianul Oscar.

Prima mansa dintre Steaua si Chelsea se joaca la 7 martie pe Arena Nationala iar returul pentru calificarea in sferturile Europa League este programat o saptamina mai tirziu.