Confidenţialitate


Incendiu la o navă militară aflată în Portul Constanța


Incendiu la o navă militară aflată în Portul Constanța

Un incendiu a izbucnit luni seara la o navă militară aflată în Portul Constanţa.

La faţa locului s-au deplasat mai multe maşini de pompieri şi un echipaj SMURD, focul manifestându-se în sala motoarelor.

Potrivit reprezentanţilor ISU Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină luni seara la un incendiu izbucnit la o navă aflată în dana militară a Portul Constanţa, la faţa locului deplasându-se patru autospeciale de la Detaşamentul Port şi un echipaj SMURD.

Potrivit reprezentanţilor Forţelor Navale, este vorba de un dragor maritim, pentru stingerea flăcărilor intervenind şi militarii de pe nava respectivă, dar şi cei de pe fregatele aflate în apropiere.

Intervenţia pompierilor este în plină desfăşurare și deocamdată nu există informaţii că ar exista persoane rănite.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”