Ianis Hagi, la primul gol pentru Rangers după aproape 5 luni

Glasgow Rangers s-a impus, joi seara, pe Lech Poznan cu 2-0, golul al doilea al scoțienilor fiind înscris de Ianis Hagi, în minutul 72 al partidei.

Atacantul român a fost titular și a fost schimbat cu un sfert de oră înainte de final.

Hagi Jr a fost titular și la faza golului a îndeplinit o simplă formalitate marcând cu capul de pe linia porții, după ce mingea fusese trimisă în bară de un coechipier.

Românul a mai avut o incursiune frumoasă trei minute mai târziu, încheiată cu un șut la vinclu din marginea careului, respins spectaculos de portarul polonez.

Ianis Hagi a fost apoi imediat înlocuit cu Ryan Kent, presa scoțiană de specialitate acordându-i după meci doar nota 7.

A fost primul gol după o “secetă” de mai mult de patru luni, ultima sa reușită pentru Glasgow datând din luna august.

Victoria scoțienilor le-a asigurat prima poziție în Grupa D și calificarea în faza eliminatorie a Europa League.