Handbal feminin: CSM București s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor

Fetele de la CSM București au câștigat scor 28-23, partida cu FC Midtjylland din Grupa 2 a Ligii Campionilor şi se află alături de HCM Baia Mare printre cele mai bune opt echipe ale Europei.

Este pentru prima dată când are două formaţii calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.La pauză scorul era egal, 12-12, dar elevele lui Kim Rasmussen au reușit să distanțeze la cinci goluri. Cea mai bună marcatoare a echipei din București a fost Gullden, cu opt goluri.

CSM București ocupă, în acest moment, locul patru al clasamentului din Grupa 2 de calificare în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin, cu nouă puncte, la patru puncte distanță de Midtjylland, și la șapte de Savehof.