Gaz Metan Mediaș – Steaua 1-1

Steaua s-a îndepărtat din nou la 5 puncte de liderul FC Viitorul după ce a remizat 1-1 la Mediaș, cu Gaz Metan.
Denis Alibec a deschis scorul din pasa lui Gnohere în minutul 30. Sikorski a egalat după pauză iar apoi Gaz Metan a dominat repriza secundă și a ratat câteva ocazii mari, ultima în minutele de prelungire.
Mediesenii rămân pe locul al 4-lea iar antrenorul lor, Cristi Pustai spune că echipa lui ar fi meritat să câștige și să își asigure prezența în play-off. În ultima etapă a sezonului regulat Gaz Metan va juca la Craiova.
De cealaltă parte, chiar dacă Steaua a câștigat un singur meci de la reluarea campionatului și a înregistrat 3 remize, Laurențiu Reghecampf este convins că va cuceri titlul.
Diseară se joacă ultimele două meciuri ale etapei a 25-a cu implicații în lupta pentru play-off: Concordia Chiajna – Astra de la ora 18 și CSM Politehnica Iași – CFR Cluj de la 20:30.