Confidenţialitate


Gabriela Ruse, în sferturi la Palermo


Gabriela Ruse, în sferturi la Palermo

Gabriela Ruse (137 WTA) s-a calificat, miercuri, fără joc, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Palermo după retragerea adversarei sale din optimi, elveţianca Jil Teichmann (55 WTA), care a invocat o accidentare la coapsa stângă.

Românca a ajuns a 11-a victorie consecutivă, chiar dacă pe aceasta din urmă nu a reuşit-o pe teren, după cele şapte de la Hamburg, încununate cu primul său titlu WTA din carieră, şi cele trei de al Palermo (două în calificări).

Gabriela Ruse a învins-o pe Jil Teichmann chiar în primul tur la Hamburg, scor 7-5, 7-6 (1).

În sferturi, sportiva tricoloră va juca împotriva învingătoarei dintre italianca Lucia Bronzetti şi americanca Grace Min.

Turneul de la Palermo este dotat cu premii totale de 189.708 euro.


Ultimele stiri
Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări, calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO