Florin Andone a marcat în poarta lui Real Madrid

Echipa lui, Deportivo la Coruna, a fost zdrobită însă, pe teren propriu, cu 6-2.
Atacantul român a înscris în minutul 35 când era deja 2-0 pentru oaspeți și a pasat la golul lui Joselu din finalul meciului. Florin Andone are 9 reușite sezonul acesta, la fel ca Benzema sau Neymar.
Revenind la meci, fără Bale, Ramos, Kroos sau Ronaldo, Real Madrid a deschis scorul încă din primul minut, prin Morata. Rodriguez a reușit o dublă iar ceilalți marcatori au fost Lucas, Isco și Casemiro.
Albii se mențin la egalitate de puncte cu Barcelona care a făcut deasemenea scor, pe teren propriu însă, 7-1 cu Osasuna. Messi, Paco și Andre Gomes au marcat câte două goluri iar Mascherano a înscris pentru prima dată în 319 partide jucate pentru catalani.