Confidenţialitate


Aglomerație uriașă la metrou, după ce o femeie s-ar fi aruncat în fața trenului la stația Eroilor


Aglomerație uriașă la metrou, după ce o femeie s-ar fi aruncat în fața trenului la stația Eroilor

O femeie s-ar fi aruncat pe șinele de metrou chiar în momentul în care trenul intra în stație, în București, relatează Poliția Capitalei. Din cauza incidentului, mai multe stații de metrou au devenit extrem de aglomerate.

UPDATE: Persoana în cauză, o minoră, în vârstă de 15 ani, a fost salvată de echipajele ajunse la fața locului și a fost transportată la spital, în vederea acordării îngrijirilor medicale suplimentare, transmite Poliția Capitalei.

Imaginile cu peroanele aglomerate au fost surprinse de reporterii EuropaFM în stațiile de metrou Piața Unirii și Piața Victoriei.

„Astăzi, 1 aprilie 2025, Direcția Generală de Poliție a Municipiului București – Brigada de Poliție pentru Transportul Public a fost informată despre un incident în care o femeie s-ar fi aruncat în fața trenului într-o stație de metrou din Sectorul 5, chiar când acesta intra în stație.

Polițiștii și echipajele de prim-ajutor au ajuns rapid la fața locului și intervin acum pentru a salva persoana implicată.

Activitățile sunt în desfășurare, iar cercetările sunt continuate de Brigada de Poliție pentru Transportul Public – Serviciul Poliție Metrou, pentru a stabili cu exactitate condițiile în care s-a produs incidentul”, transmite Poliția Capitalei.

Sursă foto: Ștefan Ciucă, Claudia Cociug

Citește și: Ialomița: Mai mulți copii cu dizabilități, ținuți legați de mâini cu cordoane de halat și mânecile propriilor haine la un centru al DGASPC. La controale, angajații au reclamat o lipsă acută de personal specializat


Ultimele stiri
Turist de 56 de ani, salvat în Munții Făgăraș, în urma unei intervenții dificile, la peste 2.000 de…

Prima seară de proteste în Arad față de neregulile din justiție

Protest și în Constanța pentru o justiție fără corupție| Manifestanții au cerut demisia șefei Înaltei Curți, Lia Savonea

Laureatul premiului Nobel pentru Pace, Ales Bialiațki, eliberat de Belarus în cadrul unei înțelegeri cu SUA

Ministerul Sănătăţii: 7 din 8 probe de apă analizate de la Spitalul “Sf. Maria” din Iaşi, neconforme |…

Proteste pentru schimbări în justiție au loc vineri seară în București și în alte orașe din țară: „Susținem…

Ce dosare importante au avut unii dintre magistrații care au stat în spatele președintei Curții de Apel București…

Solidaritate între magistrați, după denunțarea problemelor din justiție. Patru judecători din Arad au semnat scrisoarea magistraților: „Există acele…

Vrancea: Două femei au ajuns la spital cu suspiciune de botulism. Medicii veterinari au prelevat probe din mâncarea…

Două tipuri de lapte praf pentru bebeluși au fost retrase din magazine, după găsirea unei bacterii care provoacă…