FCSB – Dinamo: 2-1 în Liga 1

Dinamo a fost învinsă cu 2-1 de marea rivală FCSB, în etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1 și a pus altfel capăt seriei de 10 meciuri în care nu pierduse în fața roș-albaștrilor. Pe Arena Națională, scorul a fost deschis de căpitanul învingătorilor, Denis Alibec, cu un șut din afara careului, în minutul 10. Oaspeții au egalat în minutul 57 de Nemec, iar victoria a fost adusă de Boldrin în minutul 75. Dinamoviștii au ratat o ocazie mare în ultimul minut al prelungirilor, când Rivaldinho a reluat mingea în bară, cu capul, după un corner. Ambele echipe au terminat partida în 10. De la FCSB a fost eliminat Pintilii în minutul 87, iar Busuladzici a primit și el al 2-lea cartonaș galben în minutul 93.

FCSB a egalat-o momentan la puncte pe lidera FC Viitorul, care va juca însă luni seară cu campioana Astra Giurgiu, în încheierea etapei.