Confidenţialitate


FC Voluntari – U Craiova: 1-5 în Liga 1


FC Voluntari – U Craiova: 1-5 în Liga 1

Universitatea Craiova a realizat scorul etapei, în ultimul meci al runei a 6-a din Liga 1: 5-1 în deplasare la FC Voluntari.

“Omul meciului” a fost Nicușor Bancu, autorul unei “triple” pentru olteni, în minutele 24, 41 și 88. Celelalte goluri ale formației din Bănie au fost marcate de Renaot Kelic în minutul 27 și Alexandru Mitriță în minutul 39, iar pentru ilfoveni a punctat Aissa Laidouni în minutul 85, din penalty.

Universitatea Craiova are acum 8 puncte și urcă pe locul al 6-lea, iar FC Voluntari a înregistrat a 5-a înfrângere în 6 runde, rămânând pe ultima treaptă a clasamentului, cu un singur punct.

Tot luni seară, AFC Botoșani a remizat 0-0, acasă cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe.

Moldoveni au 4 meciuri fără victorie, iar cu 7 puncte se află pe locul al 8-lea. Sepsi merge mai bine: a primit doar 4 goluri în acest sezon și cu 8 puncte este pe poziția a 6-a în ierarhia Ligii 1.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”