FC Botoşani – Poli Iaşi: 3-3 în Liga 1

FC Botoşani a remizat, pe teren propriu: 3-3, cu CSM Poli Iaşi, în “derby-ul Moldovei” din etapa a 11-a a Ligii 1. Ambele echipe au primit câte un penalty şi cei doi antrenori au fost eliminaţi de pe banca tehnică.

Pentru gazde au marcat Daniel Popa în minutul 5, Roman în minutul 9 şi Buş în minutul 57 de la 11 metri, iar oaspeţii au punctat prin Jo Santos în minutul 20, Pedro Mendes în minutul 28 şi Andrei Cristea în minutul 81 din lovitură de pedeapsă.

Tehnicianul lui Poli Iaşi, Flavius Stoican a fost trimis în tribună pentru proteste în minutul 57, iar în minutul 80 l-a urmat şi antrenorul botoşănenilor, Costel Enache.

Celălalt meci care ar fi trebuit să se joace miercuri, DinamoConcordia Chiajna a fost amânat de Liga Profesionistă de Fotbal din cauza condiţiilor meteo nefavorabile.

Joi sunt programate partidele: FC ViitorulJuventus Colentina de la 16:30, Gaz MetanAstra Giurgiu de la 18:30 şi CFR ClujFCSB de la ora 21:00.