FC Botoșani – FC Voluntari: 3-0 în Liga 1

FC Botoșani a învins-o cu 3-0 pe FC Voluntari, în primul meci al zilei de miercuri, în etapa a 4-a din play-out-ul Ligii 1.
Primul gol a fost marcat de Golofca în minutul 25, Vasvari a punctat în minutul 72 din penalty, iar tabela a închis-o Lorand Fulop în minutul 81. Ilfovenii pe a căror bancă tehnică a debutat Claudiu Niculescu au jucat în 10 din minutul 67, când Gabriel Deac a primit cartonaș roșu pentru o intrare cu talpa pe tibia unui adversar.

Tot în play-out, de la ora 18:30, Gaz Metan Mediaș o primește pe CSM Poli Iași. Ardelenii sunt pe primul loc, având cu 3 puncte mai mult decât moldovenii, care ocupă poziția a 3-a.

Miercuri seară se joacă și primul meci din play-off în runda a 4-a. De la ora 21:00, Dinamo se confruntă pe, Arena Națională cu CFR Cluj.