FC Barcelona a fost învinsă cu 4-0 de PSG și este ca și eliminată din Liga Campionilor

Șoc în prima manșă a optimilor Champions League FC Barcelona a fost “zdrobită” cu 4-0 în Franța de Paris Saint Germain și mai are doar șanse teoretice de calificare.

Pe stadionul “Parc des Princes“, golurile au fost marcate de Angel Di Maria de două ori, Draxler și Cavani, în timp ce Barca nu a reușit să puncteze deși i-a avut în teren pe cei mai valoroși fotbaliști ofensivi: “tripleta” Messi-Neymar-Suarez.

Pentru a merge în sferturi, catalanii ar trebui să câștige săptămâna viitoare pe “Camp Nou” la o diferență de 5 goluri. Tot marți seară, Benfica a învins-o cu 1-0 la Lisabona pe Borussia Dortmund, gol marcat de grecul Mitroglou după pauză. Nemții au ratat un penalty în minutul 58.

În următoarele două optimi de finală, miercuri, Bayern Munchen joacă în Germania cu Arsenal Londra și Real Madrid o primește pe Napoli.