Europa Conference League: West Ham United – FCSB, 3-1. FC Ballkani – CFR Cluj, 1-1

FCSB a fost învinsă de echipa engleză West Ham United cu scorul de 3-1 (0-1), joi seara, pe London Stadium, în Grupa B a competiţiei de fotbal Europa Conference League la fotbal.

Echipa bucureșteană a făcut o primă repriză perfectă şi a condus cu 1-0 la pauză, primind cele trei goluri după minutul 65.

FCSB va juca pe 15 septembrie cu Anderlecht la Bucureşti.

În grupa G, CFR Cluj a smuls cu şansă un egal cu echipa kosovară FC Ballkani, 1-1 (0-0), pe Stadionul ”Fadil Vokkri” din Priștina. Campioana României a acceptat o dominare clară a echipei gazdă.

Ardelenii vor juca următorul meci pe teren propriu, în data de 15 septembrie, cu turcii de la Sivasspor, care au remizat cu Slavia Praga, scor 1-1.