Confidenţialitate


Elena Lasconi îl acuză pe Marcel Ciolacu de inconștiență „să-l împingă pe George Simion în turul 2” la prezidențiale: S-a gândit vreodată că, dacă nu îi ies calculele bine, va trimite la Cotroceni omul rușilor?


Elena Lasconi îl acuză pe Marcel Ciolacu de inconștiență „să-l împingă pe George Simion în turul 2” la prezidențiale: S-a gândit vreodată că, dacă nu îi ies calculele bine, va trimite la Cotroceni omul rușilor?

Candidata USR la președinție îl acuză pe premierul Ciolacu de „joc periculos”, privind presupusa sa intenție de a-l aduce pe liderul AUR, George Simion, în turul 2 la prezidențiale:

„Marcel Ciolacu este inconștient să-l împingă pe George Simion în turul doi”, afirmă Elena Lasconi, care îl cataloghează pe candidatul AUR drept „omul rușilor”:

Declarațiile vin în urma acuzațiilor venite dinspre liberali, care susțin că președintele PSD și-ar dori să intre în turul doi al alegerilor pezidențiale cu George Simion și că ar direcționa o parte din voturile sale către liderul AUR.

Elena Lasconi: „S-a gândit vreodată, domnul Ciolacu, că dacă nu îi ies calculele bine, adică dacă ele ies prost va trimite la Cotroceni omul rușilor?”

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

„Îl vedem pe Marcel Ciolacu într-o inconștiență totală. S-a gândit vreodată, domnul Ciolacu, că dacă nu îi ies calculele bine, adică dacă ele ies prost va trimite la Cotroceni omul rușilor? PSD are trei candidați: domnul Ciolacu, domnul Geoană și domnul Simion. Nu îl mai pun la socoteală pe domnul Ciucă, pentru că el este la liga mică, galbenă, a PSD-ului. PNL, PSD și AUR fac cordon împotriva liberalismului”, a acuzat Elena Lasconi, candidata USR la alegerile prezidențiale.

Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Citește și: Nicolae Ciucă, despre declarațiile lui Gigi Becali privind un acord cu Rareș Bogdan pentru susținerea candidaților la prezidențiale, în turul doi: Când vine vorba de ce spune, să îl credem | AUDIO


Ultimele stiri
Turist de 56 de ani, salvat în Munții Făgăraș, în urma unei intervenții dificile, la peste 2.000 de…

Prima seară de proteste în Arad față de neregulile din justiție

Protest și în Constanța pentru o justiție fără corupție| Manifestanții au cerut demisia șefei Înaltei Curți, Lia Savonea

Laureatul premiului Nobel pentru Pace, Ales Bialiațki, eliberat de Belarus în cadrul unei înțelegeri cu SUA

Ministerul Sănătăţii: 7 din 8 probe de apă analizate de la Spitalul “Sf. Maria” din Iaşi, neconforme |…

Proteste pentru schimbări în justiție au loc vineri seară în București și în alte orașe din țară: „Susținem…

Ce dosare importante au avut unii dintre magistrații care au stat în spatele președintei Curții de Apel București…

Solidaritate între magistrați, după denunțarea problemelor din justiție. Patru judecători din Arad au semnat scrisoarea magistraților: „Există acele…

Vrancea: Două femei au ajuns la spital cu suspiciune de botulism. Medicii veterinari au prelevat probe din mâncarea…

Două tipuri de lapte praf pentru bebeluși au fost retrase din magazine, după găsirea unei bacterii care provoacă…