Confidenţialitate


Dobrogea: Vremea va fi mai rece decât în mod normal


Dobrogea: Vremea va fi mai rece decât în mod normal

Administrația Națională de Meteoroglogie a transmis estimarea evoluției valorilor termice și a precipitațiilor în intervalul 29 martie – 11 aprilie 2021.

Intervalul va debuta cu o vreme mai rece decât normal (cu maxime de 9…12 grade şi minime de 2…5 grade), dar se va încălzi semnificativ în 2 aprilie când se vor înregistra la amiază 15…18 grade, în medie.

Apoi, până la finalul celor două săptămâni, vor alterna zilele calde cu valori la amiază de 16…21 de grade cu perioade mai reci, cu temperaturi de 12…15 grade, mediat regional. Minimele termice vor fi în general de 4…8 grade.

Va ploua local şi temporar la începutul intervalului şi din nou, după data de 3 aprilie, vor fi perioade cu probabilitate mai ridicată de ploaie, astfel că este posibil un regim pluviometric apropiat de cel normal.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”