Dinamo şi Pandurii au remizat 1-1 în play-off-ul Ligii 1

Dinamo si Pandurii au terminat la egalitate, 1-1 in ultimul meci al etapei a 3-a din play-off-ul Ligii 1.

„Alb-rosii” au deschis scorul prin Palici in minutul 38, iar oltenii au egalat dupa reusita lui Hora din minutul 89. Formatia din Targu Jiu a terminat partida fara antrenorul Edi Iordanescu – trimis in tribune dupa golul egalarii si fara Viorel Nicoara, care a sarit la bataie dupa ce a fost faultat dur de Hanca.

Pandurii a coborat pe locul al 3-lea, cu 29 de puncte, la egalitate cu Steaua, care a invins-o sambata cu 3-1 pe FC Viitorul. Lidera ramane Astra Giurgiu, dupa victoria cu 1-0 de vineri in fata lui ASA Targu Mures.

Pe locul al 4-lea este Dinamo cu 27 de puncte, urmata de Viitorul cu 24, iar ultima in ierarhia play-off-ului este ASA, cu 20 de puncte si fara nicio sansa la titlu.