Dinamo – FC Botoșani 1-0

Un tânăr de 17 ani a fost eroul lui Dinamo, a marcat golul victoriei.
Titular în premieră, Valentin Costache a înscris în minutul 27 și a sărbătorit reușita alături de părinți. Antrenorul Mircea Rednic a mai remarcat un puști, pe Vlad Olteanu, venit în această iarnă de la Brașov și titularizat la debut  dar și pe feroezul Bartalsstovu, intrat în repriza secundă. Dinamo a urcat pe locul al doilea, la 3 puncte de liderul Astra Giurgiu.
La celălalt capăt al clasamentului, FC Voluntari a câștigat cu 2-1 în deplasare la ACS Poli Timișoara. Bănățenii au jucat cu un om în minus de la jumătatea reprizei secunde, când Suarez a fost eliminat. Rus a deschis scorul 10 minute mai târziu iar atacantul împrumutat de la Steaua, Tudorie, a făcut 2-0 pentru ilfoveni în prelungiri. Zicu a marcat golul gazdelor la ultima fază a meciului.
În fine, CS U Craiova a învins cu 2-0 Petrolul Ploiești. Vătăjelu a deschis scorul în prima repriză, după ce tot el a ratat un penalty. Nuno Rocha a marcat apoi la scurt timp după ce oltenii au rămas în 10, Madson fiind eliminat, iar Petrolul pare a fi condamnată la retrogradare.
Diseară se va juca ultimul meci al etapei a 24-a, Concordia Chiajna – Steaua de la 20:30.