Dinamo – CSU Craiova: 2-2 în Liga 1

Dinamo a terminat la egalitate, 2-2, cu CS Universitatea Craiova, acasă, în etapa a 23-a a Ligii 1.

Oltenii au deschis scorul prin Gustavo în minutul 22 din penalty. Dinamo a egalat în prelungirile primei reprize prin Adam Nemec, Universitatea a preluat din nou conducerea în minutul 55 prin Cristian Bărbut, iar Dinamo a obținut egalarea pe final, prin Daniel Popa, în minutul 85.

Dinamo e neinvinsă de cinci etape, în care a bifat 3 victorii și două egaluri. Craiova nu a pierdut în ultimele 4 runde, câștigând acasă de două ori și remizand în deplasare de alte două ori.

Tot duminică, FC Botoșani a terminat la egalitate, 0-0, cu ultima clasată Juventus București, pe a cărei bancă a debutat antrenorul Marius Baciu.