Dinamo – ASA Târgu Mureș: 1-0 în Liga 1.

Dinamo rămâne pe locul al 3-lea în play-off-ul Ligii 1 și după etapa a 7-a, în care a învins-o cu 1-0 acasă pe ASA Târgu Mureș.

Golul a fost marcat în minutul 52 de Dorin Rotariu care a trimis perfect la vinclu din lovitură liberă de la marginea careului. La aceiași fază, Ionuț Balaur a fost eliminat de la mureșeni, pentru un henț comis ca ultim apărător.

Dinamo stă pe poziția a 3-a, cu două puncte mai puțin decât Steaua – aflată pe treapta a doua și la 8 puncte de lidera Astra Giurgiu. Ultimul meci din play-off se va juca luni, între FC Viitorul și Pandurii.

Tot duminică, în play-out, Concordia Chiajna a învins-o cu 2-1 pe FC Voluntari. Milevski a deschis scorul pentru Chiajna în prima repriza, Vodut a egalat după pauză, iar golul victoriei l-a marcat Cristescu în minutul 81. Luni, lidera play-out-ului, CSMS Iași o va primi pe ACS Poli Timișoara, penultima clasată.