Dinamo a reușit a treia victorie consecutivă în Liga 1 și a urcat pe locul 8

Dinamo București a reușit o nouă victorie pe terenul din șoseaua Ștefan Cel Mare împotriva celor de la Poli Iași, cu 4-1, după un meci foarte bun, în special în repriza a doua. Ieșenii au reușit să deschidă scorul în minutul 4 prin Platini, dar dinamoviștii au egalat în minutul 16, dintr-o lovitură de la 11 m transformată de Dejan Sorescu, în urma unui fault în careu asupra lui Borcea.

Slovacul Adam Nemec a reușit al doilea go al echipei în minutul 57, printr-o lovitură de cap de la 10 metri, după o centrare excelentă a lui Sorescu. Dinamo s-a desprins la 3-1 pe tabela de marcaj în minutul 77, când căpitanul Paul Anton a marcat de la 35 cu un șut puternic.

Ultimul gol al meciului a fost reușit de Gueye în minutul 86, tot după o centrare a lui Dejan Sorescu. În ultimele minute ale meciului, portarul dinamovist Mejias a apărat o lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, Dinamo a urcat pe locul 8 și este la doar două puncte de locul 6 care o trimite în play-out.