Confidenţialitate


Deţinătoarea Cupei României – FC Voluntari a fost eliminată din competiţie


Deţinătoarea Cupei României – FC Voluntari a fost eliminată din competiţie

Miercuri s-a produs prima mare surpriză în 16-imile Cupei României. Deţinătoarea trofeului – FC Voluntari a fost eliminată de o echipă din a 2-a ligă: AFC Hermannstadt.

Formaţia din Sibiu a câştigat cu 1-0, după prelungiri, la finalul primelor 90 de minute scorul fiind “alb”, 0-0. Golul a fost marcat de Răzvan Dilbea în minutul 97.

Campioană Ligii 1, FC Viitorul s-a impus cu 4-2 la CSM Şcolar Reşiţa. Pentru echipa lui Gică Hagi, Ene a reuşit o “dublă”, alături de Măţan şi Ionuţ Vână.

ASA Târgu Mureş a cedat cu 4-0 la Unirea Slobozia, toate golurile fiind marcate de Nelu Bucă, până în minutul 25.

Tot miercuri, CS Afumaţi a trecut cu 5-2 de UTA Arad, Gaz Metan Mediaş a scos-o cu 2-1 pe Metaloglobus, Juventus Colentina a dispus tot cu 2-1 de Dacia Unirea Brăila, iar Chindia Târgovişte merge mai departe după 1-0 cu Academica Clinceni.

Deasemenea, Chiajna a fost eliminată de Astra Giurgiu, scor: 3-0.

În ultimele două meciuri ale zilei, are loc derby-ul Timişoarei între ASU Politehnicia şi ACS Poli, iar de la 20:45, FCSB o va întâlni în deplasare pe Sănătatea Servicii Publice Cluj.

Şaisprezecimile Cupei României se vor încheia joi, cu confruntările AFC BotoşaniCFR Cluj şi Aerostar BacăuDinamo.


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare