Confidenţialitate


Deșteptarea: Cum trebuie așezat patul în dormitor pentru a atrage prosperitatea | VIDEO


Deșteptarea: Cum trebuie așezat patul în dormitor pentru a atrage prosperitatea | VIDEO

Banii și prosperitatea joacă un rol esențial în viața fiecăruia, motiv pentru care multe persoane caută metode prin care să evite ghinionul financiar. Una dintre acestea este aplicarea principiilor Feng Shui, care pot influența pozitiv fluxul energetic din locuință, facilitând atragerea bunăstării.

Potrivit tradițiilor Feng Shui, poziționarea corectă a patului în dormitor poate contribui la un echilibru energetic benefic, favorizând norocul și evitarea pierderilor financiare.

  • Evită așezarea patului sub fereastră – Energia pozitivă se poate disipa rapid prin fereastră, ceea ce ar putea duce la instabilitate financiară.
  • Sprijinul peretelui este esențial – Este recomandat ca patul să fie poziționat cu tăblia lipită de perete, oferind astfel un sentiment de siguranță și stabilitate energetică.
  • Nu plasa patul direct în fața ușii – Acest aranjament poate determina o pierdere rapidă a energiei, afectând protecția și echilibrul interior.
  • Evită colțurile ascuțite – Patul nu ar trebui să fie amplasat lângă mobilier cu margini ascuțite, deoarece acestea pot crea un flux energetic negativ, favorizând tensiunile și blocajele financiare.

Un spațiu curat și organizat contribuie la menținerea unui flux armonios al energiei „Chi”. Un dormitor aerisit și bine aranjat sprijină nu doar starea de bine, ci și atragerea prosperității.

Deși nu există reguli absolute, aplicarea acestor principii poate aduce un plus de echilibru și armonie, facilitând un mediu propice succesului financiar.

Matinalii Adi Luca și Luca Pastia au discutat despre acest subiect în Deșteptarea:

Puteți reasculta Deșteptarea din secțiunea podcast Europa FM, cu ajutorul aplicației gratuite pentru Android și IOS Europa FM sau direct în Spotify și iTunes.

Foto: Shutterstok


Ultimele stiri
Sorana Cârstea – campioană la Transylvania Open. Ea a învins-o categoric pe Emma Răducanu

Ministerul Culturii: Zile la rând au fost semnale că se întâmplă ceva cu turnul Bisericii Reformate din Cehu…

S-a stins din viață actrița care a jucat în Arabela, serialul cehoslovac pentru copii, foarte popular în România,…

Mai mulți medici de la Spitalul de Recuperare din Borșa refuză să mai facă gărzi la Urgențe. Invocă…

O nouă formă de înșelăciune este sesizată tot mai des. Escrocii susțin că reprezintă instituții publice | VIDEO

Rețineri în cazul de corupție de la Primăria Sectorului 5. Mai mulți oficiali sunt acuzați de corupție în…

Constanța: Incendiu într-un bloc din Năvodari. Un om a fost găsit decedat | AUDIO

Proiectul de OUG care stabilește excepţiile de la măsura privind neplata primei zile de concediu medical, pus în…

Scădere a traficului de mărfuri în Portul Constanța, comparativ cu anii anteriori. Operatorul portuar Alexandru Arcaș numește printre…

Statele Unite acuză China că a făcut teste nucleare secrete și că ar vrea să fie inclusă într-un…