Confidenţialitate


CUGIR: Minor agresiv reţinut de poliţişti


CUGIR: Minor agresiv reţinut de poliţişti

Adolescentul de 16 ani, filmat în timp ce lovea cu pumnii și picioarele un copil de 13 ani, pe un câmp din Cugir, județul Alba, a fost reținut de polițiști.

Potrivit Poliției Alba, polițiștii din Cugir l-au reținut pentru 24 de ore pe adolescentul de 16 ani, filmat în timp ce lovește cu picioarele în spate, cu palmele peste cap și apoi împinge de pe o pantă aflată foarte aproape de malul râului, un copil de 13 ani.

„În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în data de 8 iulie 2019, în jurul orelor 17.00 – 18.00, în timp ce se afla pe malul râului Cugir, pe fondul unor neînțelegeri verbale l-ar fi agresat fizic pe un alt minor de 13 ani”, au transmis, vineri, reprezentanții Poliției Alba.

Din cercetările oamenilor legii, cele două agresiuni în care apar copii și care au apărut pe Facebook s-au produs în aceeași zi, succesiv, dar nu există nicio legătură între ele.


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare