CSU Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei Romaniei

CS Universitatea Craiova este a 3-a echipă calificată în semifinalele Cupei României, după ce a învins-o pe Dinamo la loviturile de departajare. În meciul jucat la Severin, după 120 de minute scorul a rămas 0-0, iar oltenii au evoluat în 10 din minutul 63, când Băluță a primit al doilea cartonaș galben, după ce l-a lovit cu cotul în față pe Steliano Filip.

La loviturile de departajare, pentru CS Universitatea Craiova a ratat Screciu, iar de la Dinamo nu au reușit să marcheze Patrick Petre și Danu Spătaru.
Arbitrul Ovidiu Hațegan a arătat 6 cartonașe galbene jucătorilor Craiovei și 7 dinamoviștilor, iar formației antrenate de Gigi Mulțescu i-a refuzat și un penalty clar.

În semifinalele Cupei României s-au mai calificat ACS Poli Timișoara și FC Voluntari, iar ultima echipă calificată va fi stabilită joi, după meciul FC Viitorul Astra Giurgiu.