CSU Craiova – Dinamo: 2-2 în Liga 1

Dinamo şi CS Universitatea Craiova au remizat sâmbătă la Severin: 2-2, după un meci spectaculos, în etapa a 10-a a Ligii 1.

Ambele au terminat meciul în 10, după ce au avut câte un fotbalist eliminat în prima repriză.

Pentru Dinamo au marcat Rivaldinho în minutul 18 şi Salomao în minutul 49, iar oltenii au întors rezultatul după golurile lui Băluţă în minutul 75 şi Burlacu în minutul 89.

Gazdele au rămas fără Zlatinski, eliminat în minutul 29, iar alb-roşii au continuat fără Costache din prelungirile primei reprize, când acesta a primit cartonaş roşu pentru un fault dur.

Tot sâmbătă, ACS Poli Timişoara a terminat tot la egalitate: 0-0, pe teren propriu cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Runda va continua duminică de la ora 18:00 cu meciul Concordia ChiajnaCFR Cluj, iar de la ora 20:30 se va disputa întâlnirea FCSBGaz Metan Mediaş.