CSKA Moscova – Real Madrid 1-0

Real Madrid a fost învinsă de CSKA Moscova iar Bayern Munchen a fost blocată de Ajax, în etapa a 2-a a grupelor Ligii Campionilor.
Lipsită de Sergio Ramos, Marcelo, Bale și Isco, toți accidentați, deținătoarea trofeului a luat gol în Rusia în minutul 2 și a dominat apoi copios însă nu a reușit să marcheze. Casemiro și Benzema au avut cele mai mari ocazii în prima repriză însă li s-au opus barele porții adverse. Și în celălalt meci din grupă s-a deschis repede scorul, în minutul 3, și AS Roma a zdrobit-o pe Viktoria Plzen, 5-0, hattrick reușit de Dzeko.
La fel de abrupt a început și meciul de la Munchen dintre Bayern și Ajax – Hummels a făcut 1-0. Olandezii au egalat la jumătatea reprizei și 1-1 a rămas până la final chiar dacă ambele echipe au mai avut ocazii importante, ultima aparținându-le celor de la Ajax în minutul 92. Între timp, Benfica Lisabona a câștigat spectaculos pe terenul lui AEK Atena, 3-2. Portughezii aveau 2-0 în minutul 15 însă au rămas în 10 la ultima fază a primei reprize. Grecii au revenit și au egalat dar Semedo a dat lovitura în minutul 74.
Manchester City a încasat gol în primul minut la Hoffenheim, a egalat după numai 7 minute prin Aguero și a câștigat cu 2-1 datorită reușitei lui Silva din minutul 87. În aceeași grupă, Sahtior Donetska condus pe terenul lui Olympique Lyon cu 2-0, dublă a fostului atacant al Gloriei Bistrița, Junior Moraes. Gazdele au egalat în interval de numai 3 minute și s-a încheiat 2-2.
În fine, Manchester United a remizat 0-0 cu Valencia, bară Rashford în minutul 86 iar Juventus a învins-o cu 3-0 pe Young Boys Berna. Dybala a înscris toate golurile și a făcut uitată absența suspendatului Cristiano Ronaldo.