Craiova a învins FC Viitorul în Liga 1

CS Universitatea Craiova a învins campioana FC Viitorul, scor 3-1 pe teren propriu, în etapa a 20-a a Ligii 1.

Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul în finalul primei părți prin George Ţucudean, cu o foarfecă laterală, iar oltenii au egalat după pauză din penalty, prin Mitriță, după un henț în careu al lui Bogdan Ţâru, care a fost și eliminat.
Craiovenii au profitat de avantajul numeric și au întors rezultatul, marcând în minutul 62 prin Bancu și Cristian Bărbuț în minutul 77.
După această victorie, CSU Craiova a urcat momentan pe locul al 2-lea, după CFR Cluj. FC Viitorul nu mai pierduse de 7 etape și nu primise niciun gol în ultimele 3 deplasări.

Tot sâmbătă, Concordia Chiajna a învins-o pe FC Botoșani cu 3-0 pe teren propriu, prin golurile marcate de Thaer Bawab, Marian Cristescu și Cristian Bud.
Gruparea ilfoveană a câștigat ultimele două meciuri de campionat cu 8 goluri înscrise și niciunul primit.
Moldovenii erau și ei neînvinși de 6 runde, cu 3 victorii și 3 remize.